Geyikoloji.CoM

Yalın Şarkı sözleri | Yalın Şarkıları

Yalın
Hüseyin Yalın, ya da tanındığı ismiyle Yalın (d. 30 Mart 1980)
Kargo grubunda çalışan Selim Öztürk'ün prodüktörlüğünde hazırlanan "Ellerine Sağlık" albümü ile tanındı. İlk bestelerini, St. Michel Fransız Lisesi'nde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demolarını hazırlamaya başladı.
Müzik televizyonlarında ve radyolarda en çok istek alan şarkılar "Zalim", "Sonsuz Ol" ve "Günaydın" klipleri MTV Wold Chart Express listelerinde de 1 numaraya yükseldi. İlk albümüyle birçok ödül alan Yalın'ın şarkıları Yunanistan ve Bulgaristan’da da listelere girdi."Ellerine Sağlık" albümü ilk haftada 300 bin kopya satarak pop dünyasında kırılması güç bir rekora imza attı.Toplamda 800 binden fazla satan debut albümü ortalığı yerinden oynattı.

Tüm Yalın Şarkıları


Yalın şarkı sözleri | Sayfa: 12
Tanıtım

Yalın şarkı sözleri ve tüm Yalın şarkıları sizler için derlendi

Şarkı Sözü ve Sanatçı Arama

Sayfayı Social Bookmarks'a Ekle
Yalın İstatislik
Toplam Şarkı Sözü: 35
Toplam Tıklama: 25232
Taglar

T: Yalın şarkı sözleri, Yalın şarkıları, Yalın yeni şarkıları, Yalın şarkı sözü, Yalın yeni şarkı sözleri, Yalın tüm şarkılarıProjelerimiz: Video Arenası | İdda Club
IE 6+, Opera, Firefox Tarayıcıları; 1024x768 çözünürlük, 32 bit renk derinliği tavsiye edilir.
copyright © 2008 Geyikoloji.CoM