Geyikoloji.CoM

Leman Sam Şarkı sözleri | Leman Sam Şarkıları

Leman Sam
1951 yılında İstanbul'da doğdu. Rumeli kökenlidir ve çocukluk yılları Anadolu'da geçti. Kendisini "tam bir Anadolulu" olarak nitelendirir. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı. Operada bir süre korist olarak çalıştı.
Azeri türküleri çok iyi yorumladığı bilinir. Bunun yanı sıra Rumca, Fransızca, İspanyolca gibi yirmiye yakın dilde şarkı söyleyebilen bir sanatçı olarak isim yapmıştır. Medyada çok göz önünde olmayan sanatçı, pek çok il ve ülkede konserler verdi. Bunun yanı sıra pek çok Diplomatik konser de verdi. Başlıca diplomatik konserleri; Portekiz Cumhurbaşkanı Mario Suarez, Malezya Kralı ve Kraliyet Ailesine verdikleridir. Bunların yanı sıra Sopot Festivali, Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Derneği Konseri, Türkmenbaşı Aşkabad konseri, Curaçao Trubdour Festivali gibi etkinliklerde yer aldı. Şevval Sam ve Şehnaz Sam adında iki kızı var.
Doğal hayata önem vermekte ve çok sayıda hayvan beslemektedir.

Tüm Leman Sam Şarkıları


Leman Sam şarkı sözleri | Sayfa: 12
Tanıtım

Leman Sam şarkı sözleri ve tüm Leman Sam şarkıları sizler için derlendi

Şarkı Sözü ve Sanatçı Arama

Sayfayı Social Bookmarks'a Ekle
Leman Sam İstatislik
Toplam Şarkı Sözü: 47
Toplam Tıklama: 6976
Taglar

T: Leman Sam şarkı sözleri, Leman Sam şarkıları, Leman Sam yeni şarkıları, Leman Sam şarkı sözü, Leman Sam yeni şarkı sözleri, Leman Sam tüm şarkılarıProjelerimiz: Video Arenası | İdda Club
IE 6+, Opera, Firefox Tarayıcıları; 1024x768 çözünürlük, 32 bit renk derinliği tavsiye edilir.
copyright © 2008 Geyikoloji.CoM